LO nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl

 
Dziś mamy:  03 / 05 / 2024 Młodość jest potwornie ciężkim przypadkiem i chyba nie ma nikogo, kto by z tego wyszedł bez powikłań- A. Osiecka
Erasmus+

Licencja Creative Commons

autor: A.Popiołek,data: 11-11-2018

 Licencja Creative Commons
Strona internetowa jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.

Przewodnik po interaktywnych metodach nauczania

autor: A.Popiołek,data: 05-05-2020
Przewodnik po interaktywnych metodach nauczania Zapraszam do zapoznania się z treścią przewodnika po interaktywnych metodach nauczania "Teaching with Technology" zredagowanego w języku angielskim w ramach projektu Erasmus+ "Walk through Science".
czytaj

Podręcznik "Learning Maths and Science" opublikowany

autor: A.Popiołek,data: 28-04-2020
Podręcznik

Zapraszam do zapoznania się z treścią podręcznika zredagowanego w języku angielskim w ramach projektu Erasmus+ "Walk through Science".
czytaj 

Konkurs fotograficzny "Physical Phenomena"

autor: A.Popiołek,data: 28-04-2020
zobacz

Trick or Science?

autor: A.Popiołek,data: 28-04-2020
zobacz

Spotkanie partnerskie w Macedonii Północnej

autor: A.Popiołek,data: 28-04-2020
Z powodu pandemii koronawirusa nie był możliwy wyjaz na spotkanie partnerskie w Macedonii Północnej.

Prezentacja "MathScience oriented companies in my city/town/region"

autor: A.Popiołek,data: 28-04-2020
zobacz

Trzecia wizyta partnerska projektu "Walk through Science" w Killorglin w Irlandii

autor: B.Szymańska -Pakos,data: 18-11-2019
Trzecia wizyta partnerska projektu W dniach 22 - 27.09.2019 r. odbyła się trzecia wizyta partnerska projektu Erasmus+ "Walk through Science". Nauczyciele z krajów partnerskich spotkali się w Killorglin w Irlandii, gdzie oprócz realizacji działań projektowych odkrywali piękno przyrody i poznawali kulturę gospodarzy. Szkoła - Killorglin Community College - przygotowała bogaty program, ukazujący metody nauczania przedmiotów ścisłych, poprzez wspomaganie jej technologią informacyjną. Głównymi atrakcjami programu były: wycieczka na wyspę Valentia na Oceanie Atlantyckim, leżącej na zachód od półwyspu Iveragh, wizyta w lokalnej piekarni O ’Sullivan’s Bakery oraz zwiedzanie Muzeum Hrabstwa Kerry w Tralee. Nauczyciele i uczniowie uczestniczyli także w obserwacji lekcji: matematyki, muzyki, wychowania fizycznego, prowadzonych w placówce gospodarzy Killorglin Community College. Naszą szkołę na wyjeździe reprezentowała Pani Aneta Popiołek, Pani Elżbieta Kucharczyk, Pani Bożena Szymańska-Pakos oraz piątka uczennic z klasy 2A.

facebook   film

 

Czat na eTwinning

autor: B.Szymańska -Pakos,data: 06-10-2019
Czat na eTwinning W dniu 18.09.2019 na platformie eTwinning odbył się drugi czat uczniów z krajów partnerskich projektu Erasmus+ "Walk through Science". Spotkanie online było świetną okazją do nawiązania bliższych kontaktów z rówieśnikami z zagranicy. Uczestnicy czatu już 22.09. b.r. spotykają się w Irlandii w ramach trzeciej wizyty partnerskiej.

Czasopismo "Science and technology today"

autor: A.Popiołek,data: 01-10-2019
...

Magazyn "Our partner meetings"

autor: A.Popiołek,data: 01-10-2019
...

Projekt "Walk through Science" na Drzwiach Otwartych Siedemnastki!

autor: A.Popiołek,data: 14-04-2019
Projekt W ramach Drzwi Otwartych w LO nr XVII im. A.Osieckiej zaprezentowane zostały dotychczasowe działania projektu Erasmus+ "Walk through Science". Młodzież z gimnazjów i szkół podstawowych oraz goście odwiedzający szkołę z zainteresowaniem obejrzeli przygotowane materiały (wystawy, plakaty, filmy, ulotki) oraz z uwagą wysłuchali relacji uczestników międzynarodowych spotkań partnerskich. Drzwi Otwarte odbyły sie w dwóch terminach: 13.03 oraz 14.04.2019. 

Wizyta partnerska projektu Walk through Science w Szwecji

autor: A.Popiołek,data: 10-04-2019
Wizyta partnerska projektu Walk through Science w Szwecji W dniach 01-05.04.2019 r. odbyła się druga wizyta partnerska projektu Erasmus+ "Walk through Science". Nauczyciele i uczniowie z krajów partnerskich spotkali się w Sollentuna w Szwecji, gdzie oprócz realizacji działań projektowych poznawali kulturę i zabytki gospodarzy. Szwedzka szkoła średnia Klara Gymnasium Sollentuna przygotowała program obejmujący: wykłady i pokazy na Uniwersytecie Uppsala, gry i warszaty w wiosce Wikingów w okolicach jeziora Erken, wizytę w Muzeum Nobla, szkolne eksperymenty z dziedziny chemii, zwiedzanie Sztokholmu i miasteczka Uppsala. Naszą szkołę na wyjeździe reprezentowały Panie: Aneta Popiołek i Danuta Kowalczyk oraz uczennice  z klasy 1A: Magdalena Prunicka, Dominika Szyda, Justyna Szlączka oraz Patrycja Staniszewska.
facebook

Czat na eTwinning

autor: A.Popiołek,data: 09-04-2019
Czat na  eTwinning W dniu 18.03.2019 na platformie eTwinning odbył się pierwszy czat uczniów z krajów partnerskich projektu Erasmus+ "Walk through Science". Spotkanie online było świetną okazją do nawiązania bliższych kontaktów z rówieśnikami z zagranicy. Uczestnicy czatu już 01.04 b.r. spotykają się w Szwecji w ramach drugiej wizyty partnerskiej.

Pierwsza wizyta partnerska projektu "Walk through Science" na Reunion - zamorskim terytorium Francji

autor: A.Popiołek,data: 23-02-2019
Pierwsza wizyta partnerska projektu

W dniach 04 - 08.02.2019 r. odbyła się pierwsza wizyta partnerska projektu Erasmus+ "Walk through Science". Nauczyciele z krajów partnerskich spotkali się na Reunion, francuskiej wyspie na Oceanie Indyjskim, gdzie oprócz realizacji działań projektowych odkrywali piękno przyrody i poznawali kulturę gospodarzy. Szkoła z Reunion przygotowała bogaty program treningowy ukazujący metody nauczania przedmiotów ścisłych w środowisku pozaszkolnym. Głównymi atrakcjami programu były: wędrówka po obszarach wulkaniczych jednego z czynnych wulkanów wyspy "Piton de la Fournaise" i drugiego "Piton des Neiges", penetracja naturalnej jaskini wulkanicznej powstałej w 2005 roku, podziwianie wodnego środowiska laguny, wizyta na plantacji wanilii oraz pobyt w lokalnych muzeach. Nauczyciele uczestniczyli także w obserwacji lekcji: języka angielskiego, matematyki, biologii  prowadzonych w placówce gospodarzy - Trois Mares. Naszą szkołę na wyjeździe reprezentowała Pani Aneta Popiołek
film
f
acebook

Chmura zawodów "Carrier list in Science" i esej "My carrier in Science"

autor: A.Popiołek,data: 13-01-2019
Chmura zawodów Styczeń miesiącem refleksji nad możliwościami, jakie niesie ze soba studiowanie przedmiotów ścisłych i przyrodniczych. Uczniowie tworzą chmurę zawodów w obszarze dyscyplin objętych projektem "Walk through Science" oraz piszą esej na temat swojej przyszłości zawodowej.
chmura zawodów
eseje

Matematyczne kartki świąteczne

autor: D.Kowalczyk,data: 13-12-2018
Matematyczne kartki świąteczne

Nasze Erasmusowe matematyczne kartki świąteczne już są. W związku ze zbliżającymi sie świętami Bożego Narodzenia nasi uczniowie zaprojektowali specjalne matematyczne kartki. Zapraszamy do oglądania i jednocześnie życzymy Radosnych Świąt wszystkim partnerom i sympatykom projektu  Easmus + "Walk through Science".

kartki świąteczne >> 

Logo projektu Walk through Science

autor: D.Kowalczyk,data: 02-12-2018
Logo projektu Walk through Science Miło nam poinformować, że mamy juz oficjalne  logo projektu Erasmus +  "Walk through Science".
Na drodze głosowania naszym nowym logo została propozycja zespołu z Macedonii - gratulujemy. 

Nasza prezentacja w w projekcie "Walk through Science"

autor: D.Kowalczyk,data: 25-10-2018
Nasza prezentacja w w projekcie

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej wykonanej w ramach projektu Erasmus+ "Walk through Science".  Prezentacja jest swoistą opowieścią  o naszej szkole i fotorelacją najpiękniejszych miejsc naszego  miasta Wrocławia i naszego kraju.

prezentacja >> 

Warto uczyć się przedmiotów ścisłych!!

autor: D.Kowalczyk,data: 25-10-2018
Warto uczyć się przedmiotów ścisłych!!

Drodzy Uczniowie!!
Na korytarzach naszej "Siedemnastki" pojawiły sie plakaty zachęcające do nauki przedmiotów ścisłych. Wszystko to za sprawą nowego projektu  Erasmus + "Walk through Science"  w ramach którego prowadzimy Kampanię  Promującą  Przedmioty Ścisłe czyli matematykę, chemię, fizykę i informatykę.  Zapraszamy do lektury.

fotogaleria kampanii w naszej szkole>> 

plakaty>> 

Nasze propozycje w konkursie na logo projektu "Walk through Science"

autor: A.Popiołek,data: 26-09-2018
Nasze propozycje w konkursie na logo projektu We wrześniu 2018 w ramach projektu Erasmus+ "Walk through Science" odbywa się konkurs na logo projektu. Nasze propozycje można obejrzeć tutaj

Konferencja online projektu "Walk through Science"

autor: A.Popiołek,data: 19-09-2018
Konferencja online projektu Dnia 17.09.2018 na platformie eTwinning odbyła się międzynarodowa konferencja online z udziałem partnerów projektu Erasmus+ "Walk through Science". Przypomniano zasady partnerstwa i omówiono organizację działań projektowych na rok 2018. Konferencji przewodniczyła nauczycielka naszej szkoły i koordynator projektu - Pani Aneta Popiołek.

Wyjazdy zagraniczne uczniów w ramach projektu "Walk through Science"

autor: A.Popiołek,data: 19-09-2018
Wyjazdy zagraniczne uczniów w ramach projektu W ramach projektu Erasmus+ "Walk throug Science" odbędą się trzy wyjazdy zagraniczne uczniów: kolejno do Szwecji, Irlandii i Macedonii. Uczniowie zainteresowani udziałem w spotkaniach partnerskich proszeni są o zapoznanie się z regulaminem kwalifikowania na wyjazd oraz zarejestrowanie się poprzez formularz zgłoszeniowy.
regulamin
formularz
Aneta Popiołek - koordynator projektu 

Erasmus + i jego nowy projekt "Walk through Science" na platformie eTwinning.

autor: D.Kowalczyk,data: 15-09-2018
Erasmus + i jego nowy projekt

Relacja  z przebiegu  projektu "Walk through Science"  jest już dostepna na  europejskiej, szkolnej platformie edukacyjnej  eTwinning >>

Gorąco zapraszamy do obserwowania naszych działań. 

Erasmus+ z nowym projektem "Walk through Science" jest już na Facebooku.

autor: D.Kowalczyk,data: 14-09-2018
Erasmus+ z nowym projektem

Wraz z rozpoczęciem nowego projektu  "Walk through Science" w ramach programu Erasmus+ zachęcamy wszystkich do wspólnej przygody, którą można obserwować na Facebooku >> 

Serdecznie zapraszamy

Siedemnastka po raz drugi w programie Erasmus+

autor: A.Popiołek,data: 02-09-2018
Siedemnastka po raz drugi w programie Erasmus+ We wrześniu 2018 w ramach programu unijnego Erasmus+ rusza w naszej szkole kolejny matematyczno-przyrodniczy projekt "Walk through Science"!!! Krajami partnerskimi są: Polska - koordynator, Irlandia, Francja/Reunion, Macedonia oraz Szwecja. Językiem projektu jest język angielski. Informacje na temat planowanych i aktualnych działań bedą pojawiały się na bieżąco na stronie internetowej szkoły. Zapraszam uczniów i nauczycieli do udziału w projekcie.
Aneta Popiołek - koordynator
plakat
ulotka

Europejska Odznaka Jakości dla projektu M.S.A

autor: A.Popiołek,data: 02-09-2018
Europejska Odznaka Jakości dla projektu M.S.A

Kolejne wyróżnienie dla M.S.A! W październiku 2018 Cypryjska Narodowa Agencja Programu eTwinning oraz Węgierska Narodowa Agencja Programu eTwinning przyznały Europejską Odznakę Jakości dla projektu "Maths and Science Adventure". Odznaka Jakości jest przyznawana wybitnym projektom eTwinning i wskazuje osiągnięcie określonego krajowego i europejskiego standardu. 
Europejska Odznaka Jakości 1
Europejska Odznaka Jakości 2

Zakończenie projektu M.S.A.

autor: A.Popiołek,data: 30-08-2018
Zakończenie projektu M.S.A.

Z dniem 31.08.2018 kończy sie wielka przygoda projektu "Maths and Science Adventure". Pozostają z nami wspaniałe wspomnienia, nowe doświadczenia i mnóstwo pomysłów na kolejne lata szkolne.
To jednak nie koniec naszej przygody w programie Erasmus+.... 

Krajowa Odznaka Jakości dla projektu M.S.A.

autor: A.Popiołek,data: 30-08-2018
Krajowa Odznaka Jakości dla projektu M.S.A.

Miło nam poinformować, że projekt Maths and Science Adventure" został uhonorowany krajową odznaką jakości "Quality Label" przez Cypryjską Narodową Agendę programu eTwinning.
zobacz

Konferencja online partnerów projektu M.S.A

autor: A.Popiołek,data: 23-06-2018
Konferencja online partnerów projektu M.S.A Dnia 18.06.2018 za pomocą narzędzia Adobe Connect Pro odbyła się międzynarodowa konferencja online z udziałem partnerów projektu Erasmus+ "Maths and Science Adventure". Podsumowano dwuletnią współpracę w obszarze zrealizowanych działań. Konferencję zorganizowali nauczyciele z Finlandii: Pani Elina Alaspaa oraz Pan Antti Pekkala. Konferencji przewodniczyła nauczycielka naszej szkoły - Pani Aneta Popiołek.

Wycieczka do Krakowa, Wieliczki i Zatoru

autor: A.Popiołek,data: 23-06-2018
W dniach 19-21.06.2018 w ramach projektu "Maths and Science Adventure" klasa 2A wraz z koordynatorem projektu Panią Anetą Popiołek oraz nauczycielką Panią Bożeną Szymańską-Pakos wzięła udział w wycieczce do Krakowa, Wieliczki i Zatoru. w Krakowie zwiedziliśmy Wawel, Kościół Mariacki, spacerowaliśmy Plantami oraz malowniczymi uliczkami Kazimierza. Wieliczka oczarowała nas cudami podziemnego muzeum wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO - kopalni białego złota czyli soli. Tu w czasie 2-godzinnej trasy z przewwodnikiem podziwialiśmy zapierające dech w piersiach gaalerie, sale i jeziora znajdujące sie na głębokości od 64 do 135 m pod powierzzchnią ziemi. Trzeci dzień spędziliśmy w Zatorze w Rodzinnym Parku Rozrywki - Energylandia.

Trzeci numer czasopisma M.S.A.

autor: A.Popiołek,data: 12-06-2018
Trzeci numer czasopisma M.S.A. Zapraszam do lektury trzeciego numeru czasopisma redagowanego w języku angielskim w ramach projektu Erasmus+ "Maths and Science Adventure".
czytaj

Wizyta partnerska projektu M.S.A. we Wrocławiu!

autor: A.Popiołek,data: 12-05-2018
Wizyta partnerska projektu M.S.A. we Wrocławiu! W dniach 23 -27.04.2018 r. odbyła się szósta, ostatnia już wizyta partnerska projektu Erasmus+ "Maths and Science Adventure". Tym razem to my gościliśmy w naszej szkole nauczycieli i uczniowów z krajów partnerskich tj. Finlandii, Cypru, Bułgarii, Portugalii i Węgier. Nasz program obejmował: ceremonię powitania, szkolne warsztaty w języku angielskim poprowadzone przez Panią Małgorzatę Kowal, wystawę zabawek fizycznych przygotowaną przez Pana Roberta Koniecznego, pokazy i eksperymenty chemiczne poprowadzone przez Panią Danutę Kowalczyk, konkurs matematyczny pod kierunkiem Pani Bożeny Szymańskiej-Pakos i Pani Anety Popiołek. Goście zwiedzili Wrocław z przewodnikiem, Ogród Botaniczny, Zoologiczny oraz Hydropolis. Odbyliśmy wycieczkę do Krasiejowa - Parku Nauki i Rozrywki. Bawiliśmy się w SkyBowling oraz wspólnie świętowaliśmy obchody Dnia ZIemi.
film
prezentacja
relacja 
facebook

M.S.A. na Drzwiach Otwartych Siedemnastki!

autor: A.Popiołek,data: 10-05-2018
M.S.A. na Drzwiach Otwartych Siedemnastki! W ramach Drzwi Otwartych w LO nr XVII im. A.Osieckiej zaprezentowane zostały dotychczasowe działania projektu Erasmus+ "Maths and Science Adventure" Młodzież gimnazjalna oraz goście odwiedzający szkołę z zainteresowaniem obejrzeli przygotowane materiały oraz z uwagą wysłuchali relacji uczestników miedzynarodowych spotkań partnerskich. Drzwi Otwarte odbyły sie w dwóch terminach: 14.03.2018 (z udziałem nauczycielki Pani Bożeny Szymańskiej-Pakos  oraz uczennic: Agnieszki Balskiej, Kingi Radzikowskiej, Alicji Kurzyńskiej, Anny Zakrzewskiej, Gabrieli Więckowskiej) oraz 21.04.2018 (z udziałem koordynatora projektu Pani Anety Popiołek, nauczycielki Pani Bożeny Szymańskiej-Pakos oraz uczniów: Michała Leji, Gabrieli Więckowskiej, Anny Zakrzewskiej, Julii Gierachy i Eweliny Jatczak). 

Czat na eTwinning

autor: A.Popiołek,data: 10-05-2018
Czat na  eTwinning 16.04.2018 na platformie eTwinning odbył się czwarty czat uczniów z krajów partnerskich projektu Erasmus+ "Maths and Science Adventure". Spotkanie online było świetną okazją do nawiązania bliższych kontaktów z rówieśnikami z zagranicy. Uczestnicy czatu już 23.04 b.r. spotykają się w Polsce w ramach szóstej i już ostatniej wizyty partnerskiej.

Przewodnik po interaktywnych metodach nauczania

autor: A.Popiołek,data: 10-05-2018
Przewodnik po interaktywnych metodach nauczania

Zapraszam do zapoznania się z treścią przewodnika po interaktywnych metodach nauczania "Teaching with technology" zredagowanego w języku angielskim w ramach projektu Erasmus+ "Maths and Science Adventure"
czytaj

Wizyta partnerska projektu M.S.A. na Węgrzech

autor: A.Popiołek,data: 08-03-2018
Wizyta partnerska projektu M.S.A. na Węgrzech W dniach 19 -23.02.2018 r. odbyła się piąta, przedostatnia wizyta partnerska projektu Erasmus+ "Maths and Science Adventure". Nauczyciele i uczniowie z krajów partnerskich spotkali się w Budapeszcie na Węgrzech, gdzie oprócz realizacji działań projektowych poznawali kulturę i zabytki gospodarzy. Węgierska szkoła średnia Teleki Blanka Gimnazium przygotowała bogaty program obejmujący: ceremonię powitania, warsztaty, wykłady i pokazy na dwóch uniwersytetach: Uniwersytecie Eotvos Lorand oraz Uniwersytecie Inżynierii i Technologii, wizytę w Centrum Nauki "Palace of Wonders" , a tu eksperymenty z dziedziny chemii, szkolne warsztaty Geogebry. Główną atrakcją programu była wizyta w Parlamencie Węgierskim. Naszą szkołę na wyjeździe reprezentowała Pani Aneta Popiołek oraz uczniowie: Michał Leja z kl.2B, Jan Klucznik z kl.2A oraz Daniel Nowak z kl.2F.
film
prezentacja
relacja Michała Leji
facebook

Czat na eTwinning

autor: A.Popiołek,data: 05-02-2018
Czat na  eTwinning 05.02.2018 na platformie eTwinning odbył się trzeci czat uczniów z krajów partnerskich projektu Erasmus+ "Maths and Science Adventure". Spotkanie online było świetną okazją do nawiązania bliższych kontaktów z rówieśnikami z zagranicy. Uczestnicy czatu już 19.02 b.r. spotykają się na Węgrzech w ramach piątej i już przedostatniej wizyty partnerskiej.

Teaching Distance

autor: A.Popiołek,data: 03-02-2018
Teaching Distance 31.01.2018 w ramach projektu Erasmsus+ "Maths and Science Adventure" odbyło się w naszej szkole niezwykłe wydarzenie "Teaching Distance", Uczniowie krajów partnerskich: Finlandii, Cypru, Portugalii, Węgier i Polski uczestniczyli w lekcji online "Climate change" poprowadzonej w języku angielskim. Gospodarzem wydarzenia była strona fińska, a nauczycielem międzynarodowej grupy uczniów Pan Antti Pekkala - matematyk. Zajęcia trwały 3 godziny lekcyjne i obejmowały etapy: praca ze słownictwem, wykład tematyczny, dyskusja, praca w grupach i ewaluacja. Uczniowie klasy 2A: Aleksandra Anwailer, Wiktoria Lebiodzik, Dominik Kamecki, Daria Krzyśków, Jagoda Marcinkowska, Faustyna Milińska, Marian Sudoł i Aleksandra Zatorska, na własnych laptopach, z własnym źródłem Internetu pod kierunkiem Pani Anety Popiołek z wielką ochotą, zaangażowaniem i entuzjazmem uczestniczyli w wydarzeniu.

filmik Faustyny Milińskiej
facebook

Blog of Science w projekcie M.S.A.

autor: A.Popiołek,data: 08-12-2017
Blog of Science w projekcie M.S.A.

Blog of Science to platforma internetowa projektu M.S.A. powstała do zaprezentowania prac konkursu fotograficznego "Physical Phenomena" oraz filmów z eksperymentami z dziedziny nauk przyrodniczych realizowanymi w ramach przedsięwzięcia "Our experiment". Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniach proszone są o kontakt z opiekunem blogu Panią Danutą Kowalczyk.
Serdecznie zapraszamy!
link 

Drugi numer czasopisma M.S.A.

autor: A.Popiołek,data: 08-12-2017
Drugi numer czasopisma M.S.A.

Zapraszam do lektury drugiego numeru czasopisma redagowanego w języku angielskim w ramach projektu Erasmus+ "Maths and Science Adventure".
czytaj

Konkurs fotograficzny "Physical Phenomena"

autor: A.Popiołek,data: 02-12-2017
Konkurs fotograficzny Zapraszam uczniów do udziału w konkursie fotograficznym "Phisical Phenomena" będącym częścią projektu Erasmus+ "Maths and Science Adventure". Autorskie zdjęcia zaobserwowanych zjawisk fizycznych należy przesyłać do dnia 20.12.2017 włącznie do koordynatora projektu. 

Spotkanie partnerskie projektu M.S.A. w Bułgarii

autor: A.Popiołek,data: 03-11-2017
Spotkanie partnerskie projektu M.S.A. w Bułgarii W dniach 16 - 18.10.2017 r. odbyła się czwarta wizyta partnerska projektu Erasmus+ "Maths and Science Adventure". Nauczyciele z krajów partnerskich spotkali się w Sofii w Bułgarii, gdzie dyskutowali na tematy dotyczące realizacji projektu. Szkoła goszcząca "54 CY Iwan Rilski" przygotowała również bogaty program imprez towarzyszących obejmuący m.in. zwiedzanie stolicy, wizytę w Interaktywnym Muzeum Nauki "Muzeiko", wizytę w Dziecięcym Centrum Kultury, obserwację lekcji na temat tytoniu i pracy dzieci na plantacjach tytoniu, warsztaty z użyciem okularów rzeczywistości wirtualnej, wycieczkę fakultatywną do Kopriwszticy - miasta muzeum.
film
prezentacja
relacja
facebook

Podręcznik "Learning Maths and Science" opublikowany

autor: A.Popiołek,data: 08-10-2017
Podręcznik

Zapraszam do zapoznania się z treścią podręcznika zredagowanego w języku angielskim w ramach projektu Erasmus+ "Maths and Science Adventure"
czytaj

Pierwszy numer czasopisma projektu M.S.A.

autor: A.Popiołek,data: 24-06-2017
Pierwszy numer czasopisma projektu M.S.A. Zapraszam do lektury pierwszego numeru czasopisma redagowanego w języku angielskim w ramach projektu Erasmus+ "Maths and Science Adventure".
czytaj

Wizyta partnerska projektu M.S.A. w Portugalii

autor: A.Popiołek,data: 05-05-2017
Wizyta partnerska projektu M.S.A. w Portugalii W dniach 24-28.04.2017 r. odbyła się trzecia wizyta partnerska projektu Erasmus+ "Maths and Science Adventure". Nauczyciele z krajów partnerskich spotkali się w Lizbonie w Portugalii gdzie wzięli udział w cyklu szkoleń poświęconych zastosowaniu technologii informacyjnej w nauczaniu szkolnym. Tematyka szkolenia obejmowała m.in: 1.Nauczanie za pośrednictwem platformy edukacyjnej Edmodo, 2.Wykłady poprowadzone przez ekspertów z Portugalii w dziedzinie nauczania z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi ICT i programów edukacyjnych, 3.Udział w zajęciach lekcyjnych z użyciem tabletów, 4.Spotkanie z uczniami i wysłuchanie ich opinii na temat zalet i wad nauczania z zastosowaniem tabletów, 5.Obserwację lekcji poprowadzonej metodą Flipped Classroom. Obok cyklu szkoleń odbywających się w "Agrupamento de Escolas Eca de Queiros" - szkole naszych gospodarzy uczestnicy spotkania mieli okazję zwiedzić piękną Lizbonę oraz kilka okolicznych atrakcji: Boca de Inferno i Pena Palace w Cascais, Quinta da Regaleira w Sintra, Cabo da Roca - najbardziej wysunięta na zachód część kontynentu europejskiego.
film
prezentacja
relacja
facebook

M.S.A. na Dzwiach Otwartych Siedemnastki

autor: A.Popiołek,data: 02-05-2017
M.S.A. na Dzwiach Otwartych Siedemnastki W ramach Drzwi Otwartych w LO nr XVII im. A.Osieckiej zaprezentowane zostały dotychczasowe działania projektu Erasmus+ "Maths and Science Adventure" Młodzież gimnazjalna oraz goście odwiedzający szkołę z zainteresowaniem obejrzeli przygotowane materiały oraz z uwagą wysłuchali relacji uczestniczek miedzynarodowych spotkań partnerskich. Dzrwi Otwarte odbyły sie w dwóch terminach: 15.03.2017 (z udziałem koordynatora projektu Pani Anety Popiołek oraz uczennic: Agnieszki Balskiej, Kingi Radzikowskiej, Alicji Kurzyńskiej, Anny Zakrzewskiej, Gabrielii Więckowskiej i Julii Gierachy) oraz 22.04.2017 (z udziałem nauczyciela Pani Bożeny Szymańskiej-Pakos oraz uczennic: Agnieszki Balskiej, Kingi Radzikowskiej, Alicji Kurzyńskiej i Anny Zakrzewskiej). 

O projekcie M.S.A. na stronie internetowej fińskiego uniwersytetu

autor: A.Popiołek,data: 01-04-2017
O projekcie M.S.A. na stronie internetowej fińskiego uniwersytetu Uniwersytet w Oulu opublikował na swojej stronie internetowej artykuł dotyczący wizyty grupy uczniów i nauczycieli przebywających w Finlandii w ramach projektu Erasmus+ "Maths and Science Adventure" na tamtejszym wydziale Optoelectronics and Measurement Techniques Research. Artykuł jest w języku angielskim i można go przeczytać tutaj

Informacja o projekcie M.S.A. na stronie BIP Urzędu Miejskiego Wrocławia

autor: A.Popiołek,data: 01-04-2017
Informacja o projekcie M.S.A. na stronie BIP Urzędu Miejskiego Wrocławia W dniu 13.01.2017 na stronie internetowej Urzędu Miejskiego Wrocławia w Biuletynie Informacji Publicznej zostały opublikowane informacje dotyczące projektu Erasmus+ "Maths and Science Adventure"
link

Wizyta partnerska projektu M.S.A. w Finlandii

autor: A.Popiołek,data: 11-03-2017
Wizyta partnerska projektu M.S.A. w Finlandii

W dniach 27 luty - 03 marca 2017 r. odbyła się druga wizyta partnerska projektu Erasmus+ "Maths and Science Adventure". Nauczyciele i uczniowie z krajów partnerskich spotkali się w Karsamaki w Finlandii, gdzie oprócz realizacji działań projektowych poznawali kulturę i zabytki gospodarzy. Fińska szkoła średnia Karsamaen Lukio przygotowała bogaty program obejmujący: ceremonię powitania, warsztaty i pokazy na Uniwersytecie w Oulu, wizytę w Obserwatorium, Muzeum Zoologicznym oraz w Centrum Nauki Tietomaa, szkolne warsztaty i pokazy eksperymentów fizycznych czy chemicznych, gry i quizy matematyczne, warszaty kulinarne połączone z zabawą, sauną fińską i wizytą świętego Mikolaja, spacer po Karsamaki, dyskotekę. Główną atrakcją programu była wizyta w Kopalni Miedzi i Podziemnym Centrum Fizyki w Pyhasalmi - zjechalismy na glębokość 1430 m!!!. Naszą szkołę na wyjeździe reprezentowały Panie Aneta Popiołek, Danuta Kowalczyk oraz uczennice z klasy 2A: Gabriela Więckowska. Anna Zakrzewska i z klasy 2D: Julia Gieracha, Ewelina Jatczak.
film
prezentacja
relacja Julii Gierachy
facebook

[WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI]
 
Copyright © 2002-2013 by LO XVII